Неділя, 23.06.2024, 09:39
LEVEL
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гость · RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
90 років рожевій майці Джиро д'Італія
GADДата: П`ятниця, 04.06.2021, 13:50 | Повідомлення # 1
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
«Рожева майка» Джиро д'Італія крізь десятиліття

«Рожева майка» Джиро д'Італія крізь десятиліття90 років тому, 10 травня 1931, глава Джиро Армандо Кунье (Armando Cougnet, ) представив майку лідера, в тому ж рожевому кольорі, що і сторінки Gazzetta dello Sport, газети, яка завжди організовувала гонку. Першим рожеву майку надів Леарко Гуерра (Learco Guerra), велогонщик з Мантуї, якого називали «людиною-локомотивом». Він був чемпіоном світу 1931 року народження, а першим гонщиком, який фінішував у рожевій майці, став Франческо Камуссо (Francesco Camusso).
Організатори Джиро д'Італія вирішили, що «Рожева майка» повинна сама розповісти свою історію.Рожева майка про 1940-х роках:

«1940-е. Чи були вони іншими, ті велогонщики, молоді хлопці, які подорожували по світу в коротких шортах, як діти, які тікають за повітряним змієм? Хтось писав, що 1940-ті роки були моїм золотим століттям. Якщо це правда, то цим золотим століттям я зобов'язана двом з тих молодих хлопців, двом, які більше за інших боролися за мене - за рожевого повітряного змія. Десять років я була їхньою грою, мрією, трофеєм, уніформою. Мені було приємно переходити з одних плечей на інші, отримувати таку величезну увагу, бути такою ... бажаною.
Ледве вони - Коппи і Барталі - почали боротися за мене, їм негайно довелося відкласти на час свої мрії. І я залишалася осторонь п'ять років, поки йшла війна.
Потім, коли світ знову ожив, два цих молодих людини повернулися, готові боротися за мене. Я, як і вся Італія, не могла дочекатися початку їх чудової боротьби.
Знаєте, якщо придивіться, побачите, що тоді я була простою вовняною майкою. Такий як зараз, мене зробило бажання велогонщиків, які боролися за мене, жадали мене, носили мене, терпіли заради мене сніг і спеку, ковтали заради мене пил і дощ. Пристрасть до мене завдяки дуелі Коппи й Барталі в 1940-і досягла одного з найвищих піків ».

Рожева майка про 1950-х роках:

«1950-ті. Роки, коли вся Італія змінювалася, мчала вперед, прискорювалася. Все швидше країна тікала від післявоєнної ери, щоб з головою пірнути в сучасність. І я як барометр і знак змін, робила те ж саме. На дорогах за мною їхали «Веспи» (Vespa - культовий італійський моторолер) і скутери, на альпійських перевалах мене чекали автомобілі. Італія летіла за новою весною, символом якої я ставала в травні. У 1950-х вперше на фініші мене надів іноземний гонщик - Хуго Коблет (Hugo Koblet), і Джиро відкрилася світу.
Я залишалася вовняний, як і в 1930-х, з гострокутним коміром, що застібається на кілька гудзиків.
Вже через рік, в 1951, на мені з'явилися перші літери, ручна вишивка. Здавалося, це знак долі - на мені вишили ім'я Ганни (Luigi Ganna), переможця першої Джиро д'Італія. Хоча він не міг носити мене в 1909, йому начебто хотілося зв'язати свою і мою історії. На мені вишили ім'я команди, названої на його честь. У той десятиліття змінилося все. Від гострого комірця на ґудзиках я перейшла до застібки-блискавки, що давало відчуття економічного буму ».

Рожева майка про 1960-х:

«1960-ті. У 1960-му Джиро стартувала з Риму, відзначаючи старт Олімпійських ігор, які незабаром повинні були пройти в столиці країни. У той рік я стала не просто символом перемоги, маяком велогонки, а частиною полум'я Олімпійського факела, що проносяться по всій Італії. У той десятиліття, повне нововведень, множилися італійські будинки, в які я входила завдяки телебаченню. У 1963 завдяки блискучому Серджіо Дзаволі (Segio Zavoli) (прим. VeloLIVE - Серджіо Дзаволі з 1947 по 1962 працював радіожурналістом RAI, а потім став провідним телеведучим. Він був президентом студії RAI з 1980 по 1986) з'явилося телешоу "Il processo alla tappa" («Розвиток етапу»), на якому журналісти, спортсмени, інтелектуали збиралися разом, щоб поговорити про мене. У той десятиліття мене двічі носив француз - Анкетіль, а також італійці Балмаміон, Джімонді, Памбьянко, Адорно і Мотта.
У той час Джиро тривала і влітку, але не на дорогах, а на пляжах, де діти грали «кульками», на яких були викарбувані імена та особи чемпіонів велоспорту.
У 1968 році мене вперше носив високий, темноволосий юнак з бельгійським акцентом. Як і всі, спочатку я не зрозуміла, хто він - спринтер, гірник або раздельщик. Я не знала, чи побачу його ще коли-небудь. Як і всі, я теж хотіла дізнатися його трохи краще, коли все частіше і частіше стала знаходити себе на його плечах. Цього темноволосого гонщика звали Едді Меркс ».Рожева майка у 1970-х:

«У 1970-х з мене прибрали два класичних передніх кишені на ґудзиках, які були на мені з самого початку. Велосипеди та техніка змінилися, їжа теж. На мені з'явилися три досить містких кишені. Їх вміст з кожним роком ставало все більш продуманим, науково обґрунтованим і легким. Йшла еволюція велосипедистів і їх велосипедів, разом з ними змінювалася і я.
Поліпшувалася тканину, підгонка по фігурі стала точніше. Я менше пручалася повітрю, водночас стала вбирати кожну краплю поту і швидко висихала на сонці. Я стала не тільки символом рекорду, трофеєм, за який змагатимуться і який демонструють. Я стала неодмінною частиною спортивної дії, все більше і більше зливаючись з тілом гонщика.
Я могла прилипнути до шкіри Меркса і відчувати, як на мить напружується його спина перед атакою, коли він скидає Джімонді. Я чула, як важко дихає Джімонді, намагаючись вирвати кілька секунд у Меркса. Я насолоджувалася їх дуеллю. І чим більше мене домагалися, тим щасливіше я ставала. До кінця цього десятиліття я побачила, як приходить новий дует суперників. Вони обіцяли нове шоу - я, як рожеве полум'я, запалила дуель між Саронно і Мозером ».

Рожева майка про 1980-х:

«У 1981 мені виповнилося 50. Півстоліття фінішних ліній, нових історій і місць, нової боротьби на дорогах 20 століття. Як і кожне десятиліття, це було по-своєму особливим. Його відкрив Бернар Іно, який надів мене на фініші в Мілані в 1980. І повторив успіх в 1982, а потім в 1985. Його називали «Барсук» за здатність зловити та не відпускати здобуте. Зі мною він вчинив так само. Беручи участь в Джиро тричі, він тричі виграв мене. Захоплююся.
Потім пішли роки дуелі Морено Мозера і Джузеппе Саронно, які запалили пристрастю Італію і мене. Вони всіма силами намагалися мене завоювати. У це десятиліття спочатку (1983) мене виграв Шарон, на наступний рік (1984) - Мозер.
1988 рік - ще одна віха в моєму житті. Вперше велогонщик не з Європи виграв «Корса Роза». Це був Ендрю Хемпстен (Andrew Hampsten). Завдяки йому Америка відкрила Джиро. А Джиро відкрила Новий Світ. Як я вже говорила, це десятиліття було особливим. На Джиро з'явилися перші велосипеди для оброблення, що вражають футуристичними формами. Вони виглядали так, ніби прийшли зі сторінок науково-фантастичного роману. Дискові колеса, рогатки на кермі.
Але я не змінилася. Я залишалася тією ж вовняною майкою, як ніби мені доручили зберігати тепло спогадів про минуле в роки, коли відбувався стрибок в майбутнє ».Рожева майка 1990-х:

«1990-ті. Назву три імені - Буньо, Індурайн і Пантані. Перший носив мене з першого до останнього етапу на Джиро д'Італія-1990. На той момент це вдалося лише Джірарденго, Бінде і Меркс.
Індурай і Пантані уособлювали два різні способи ведення гонки, і, можливо, два різних ставлення до життя. Індурайн тримався за мене, щоб знайти сили подолати гори. І з небаченою мною швидкістю мчав зі мною в обробленні, за рахунок яких рішуче і неухильно набирав свою перевагу.
Пантані був його протилежністю. Він кидав виклик всесвіту, озброєний тільки своїми п'ятдесятьма кілограмами ваги. На рівнинах він виглядав як маленька налякана пташка. Я так боялася, що уповільнюю його на таких етапах, стаю його якорем, тому він був таким худим. Але коли починалися гори, ця маленька пташка перетворювалася в хижого птаха. Його легкість ставала зброєю, його кігтями.
Тоді здавалося, що повернувся золотий вік велоспорту, коли тисячі людей чекали мене на дорогах і вигукували привітання, немов за часів Коппи і Барталі.
До трьох названих іменами додам імена росіян Берзіна і Тонкова, а також ім'я Готті і швейцарця Ромінгера.
І все ж, якби мені довелося вибирати спогади лише про одне, я без вагань вибрала б легкий, шалений танець 1998 року, між травнем і червнем, коли я була на плечах Пірата ».

Рожева майка 2000-х:

«2000-е. Іноді я переглядаю список переможців Джиро д'Італія, як люди, гортають альбоми з фотографіями. І коли я доходжу до сторінки 2000, згадую дещо майже забуте зараз. Між 2000 і 2010-ми роками я була на подіумі з вісьмома італійськими гонщиками: Гардзеллі, потім Сімоні і Савольделлі - двічі з кожним, потім Кунего, Ді Лука, і двічі з Бассо. Тому, коли думаю про них, згадую, наскільки була значима і цінна для італійського велоспорту, в якийсь час я стала ще однією версією італійського прапора.
Зараз я маю на увазі не тільки чемпіонів. Я кажу про безліч малюків і підлітків, які надихалися мною, сідали на велосипед, закохувалися в цей прекрасний вид спорту. Пізніше у своєму дорослому житті вони можуть займатися чимось ще - працювати на заводах, в офісах, магазинах, але любов до велоспорту залишається з ними назавжди. І кожну весну вони виходять на дороги, щоб побачити, як проїжджає Джиро. Коли думаєш про них, розумієш, що це самий великий дар, який я могла дати Італії, а Італія - ​​мені ».

Рожева майка 2010-х:

«2010-е. Ми вже в теперішньому часі після подорожі в 90 років. За останнє десятиліття велосипедисти усього світу приїжджають за мене боротися. У це десятиліття я чула гімни Канади, Колумбії, Великобританії, Еквадору, Нідерландів, Іспанії та Італії. Можна подумати, що майже весь світ мене завойовує, але, по правді кажучи, це я завоювала весь світ.
Порівнюючи, як я виглядала в 1931 і зараз, видно, наскільки я змінилася. У мене більше немає загостреного комірця, я не з товстої вовни, у мене немає передніх кишень. Зараз я зроблена з синтетичних тканин, за останнім словом науки, мене шиють за розмірами конкретного гонщика.
Але зробіть зусилля, постарайтеся охопити всю мою історію, і ви побачите, що по суті я не змінювалася. Символ, дороговказ, повітряний змій, надихаючий і дарує мрію дітям. Клаптик рожевої тканини, на якому написана історія велоспорту. Зараз мені 90 років. Я - рожева майка. Моя історія триває ».
Джерело: https://velolive.com/
Прикріплення: 7595110.jpg (70.1 Kb) · 4845374.jpg (43.0 Kb) · 1481342.jpg (76.9 Kb) · 7697152.jpg (98.9 Kb) · 8335710.jpg (51.5 Kb)
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Вверх