П`ятниця, 29.03.2024, 06:46
LEVEL
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гость · RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Форум » Велофорум » ПРО » Новини велоспорту
Новини велоспорту
GADДата: Четвер, 04.10.2018, 17:16 | Повідомлення # 631
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Алехандро Вальверде: «Моїми суперниками були три або чотири покоління гонщиків»




38-річний Алехандро Вальверде, ставши чемпіоном світу-2018 в груповій гонці, хоче продовжувати виступати до Олімпійських ігор 2020 року, які пройдуть в Токіо. Він сподівається взяти участь в Олімпіаді в п'ятий раз в кар'єрі, про що розповів в інтерв'ю іспанській газеті Marca.

Алехандро Вальверде: «Представляти свою країну на чемпіонаті світу було величезною честю. Кожен зі збірної проїхав групову гонку чемпіонату світу на відмінно. Я майже не з'являвся на перших позиціях, коли проходила селекція. Ми все тримали під контролем. Перед фінальним підйомом я запитав Давида де ла Круса, що будемо робити. Він відповів: «Стань чемпіоном світу». Він сказав, щоб я їхав. Це показує згуртованість нашої команди. Мої товариші вірили в мене навіть більше, ніж я в них.



Всі члени збірної розуміли важливість тренувального табору в Сьєрра-Неваді. Там було просто чудово. Ми знаходилися на висоті 1550 м, в готелі El Guerra, де до нас поставилися як до своєї сім'ї. Зазвичай кожен тренується по-своєму, але тут ми були разом. Це згуртувало команду, ми знали, що нам треба робити.



Моїми суперниками були три або чотири покоління гонщиків. Я звик вигравати і продовжую це робити більше, ніж раніше.



Думаю, найкращою гонкою, якій я можу закінчити цей рік, буде Ломбардія. Якби це стосувалося тільки мене, то я б сів на велосипед і поїхав тренуватися вже на наступний день після чемпіонату. В якості підготовки можу проїхати Мілан-Турін, яка пройде за кілька днів до Ломбардії.


За матеріалами: https://velolive.com
Прикріплення: 9241379.jpg (53.6 Kb)
 
GADДата: Четвер, 04.10.2018, 17:21 | Повідомлення # 632
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Петер Саган: "Ми повинні пишатися Алехандро Вальверде, який йшов до перемоги багато років"

Петер Саган представив нову майку, в якій буде виступати після чемпіонату світу, де не зміг захистити свій титул







Після трьох років, проведених в райдужній майці чемпіона світу, Петер Саган, що не захистив титул в груповій гонці чемпіонату світу-2018, представив майку, в якій проведе решту цього сезону і половину сезону наступного року. Він знову буде помітний в пелотоні завдяки білій майці, але на цей раз на плечах Петера Сагана буде майка чемпіона Словаччини в груповій гонці. Про титулі триразового чемпіона світу будуть нагадувати райдужні смужки на рукавах.

У вівторок, 2 жовтня, Петер Саган представив в північній Італії свою лінію спортивного одягу Sportful, а 4 жовтня в Лондоні пройде презентація нової книги Петера Сагана «My World»: «Я носив райдужну майку чемпіона світу три роки, це було захоплюючий, що змінює життя досвід. Мені хочеться поділитися моєю історією з приголомшливими уболівальниками, які їздять по всьому світу, щоб вітати мене ».



28-річний словацький гонщик команди Bora-hansgrohe не фінішувало в груповій гонці чемпіонату світу-2018, але піднявся на подіум, де вручив золоту медаль новому чемпіонові світу Алехандро Вальверде.



В інтерв'ю VeloNews Петер Саган пожартував, сказавши, що не виграв в четвертий раз, тому що став «занадто товстим»: «Чому я не виграв? Я занадто товстий! Що я міг зробити на такому маршруті зі своїми 80 кг. Мені було дуже важко в той день. Ми повинні пишатися новим чемпіоном світу, який боровся за райдужну майку багато років. Коли в 2003 Вальверде взяв срібну медаль, я вже виступав в гонках, але не дивився гонки професіоналів, жив у своєму світі.



Я вийшов нагородити його, тому що, по меншій мірі, у мене був шанс торкнутися нової майки чемпіона світу, яка три роки була моєю і вже почала відчуватися як тягар.

Я запитав UCI, чи можна мені піднятися на подіум і відчував гордість, передаючи медаль Алехандро. Йому це сподобалося, я сказав, щоб він насолоджувався цієї майкою і провіз її по всьому світу ».



На питання, чи буде Петер Саган продовжувати виступати в тому ж віці, що й 38-річний Алехандро Вальверде, словацький гонщик відповів: «Сподіваюся, що ні. Не думаю, що я так само сильний, як він. Я вже відчуваю втому ».


За матеріалами: https://velolive.com
Прикріплення: 8936699.jpg (37.6 Kb)
 
GADДата: Неділя, 07.10.2018, 07:26 | Повідомлення # 633
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Алессандро Де Марки виграє класику Джиро делл'Емілія-2018 з одиночного відриву




32-річний італійський гонщик команди BMC Алессандро Де Марки здобув перемогу на класиці Джиро делл'Емілія-2018, вигравши з одиночного відриву. Він атакував з групи на другому з п'яти проходжень підйому Сан-Лука (2,1 км протяжністю із середнім градієнтом 9,4%, максимальним 18%) приблизно за 30 км до фінішу.



Його товариш по команді Ділан Тёнс, що став призером класики, залишився в основній групі, прикриваючи атаки. Сильний дощ зробив проходження кіл траси ще складніше. За 1,3 км перевага Де Марки становило півхвилини. І хоча після фінального проходження підйому Сан-Лука перевага Алессандро Де Марки скоротилося, він встиг перетнути фінішну лінію першим, взявши п'яту в кар'єрі перемогу і першу - на класичній одноденної гонки.

Алессандро Де Марки: «Сьогодні для мене чудовий день. Думаю, це, можливо, найкраща перемога в моїй кар'єрі, тому що перемагати на багатоденних перегонах - зовсім інше, ніж в одноденному. Я ніколи ще не їздив класику на перемогу. Минулого місяця у мене з'явилася маленька мрія, що я зможу тут виїхати поодинці, і не з відриву, а атакувавши з групи в фіналі. Я ризикнув, і ризик себе виправдав.



Божевільні відчуття, тому що коли їдеш в поодинці попереду, все важливо. Треба зробити просвіт, знайти вірний момент для атаки, а коли виходить поїхати, то треба не втрачати концентрацію, тримати гарну швидкість і уважно проїжджати кожен сантиметр дороги. Все має значення, тому що цього моменту доводиться чекати дуже довго, можливо, весь день, а потім ти повинен швидко видати все, що залишилося.



Думаю, що після сьогоднішньої перемоги заключні гонки сезону я повинен використовувати, щоб подякувати Ділана, тому що він дуже мені допоміг. Він приголомшливо працював на мене. Я знаю, що він хоче боротися за перемогу, а я хочу йому в цьому допомагати. Я довів, що у мене хороша форма, ніколи не знаєш, як повернеться гонка. Але тепер я хочу попрацювати на Ділана і на Даміано, тому що сьогодні він пожертвував своїми шансами заради мене. Хочу на наступних гонках працювати на них ».



Ділан Тёнс: «Я знав, що підходжу до цієї гонки в хорошій формі. Після групової гонки чемпіонату світу було важко відновитися, і я приїхав сюди, не будучи впевнений в тому, що у мене вийде. Однак, весь день відчував себе добре, що мотивувало. Ми зробили все, як планували. Де Марки поїхав у відрив, для мене це був ідеальний варіант. Але в підсумку мені не треба було викладатися на сто відсотків в боротьбі за перемогу, натомість я захищав його позицію. Він здобув чудову перемогу, я був радий допомагати йому, прикривати небезпечні атаки. Приємно, що я теж фінішував на подіумі і показав свій результат ».


За матеріалами: https://velolive.com
Прикріплення: 8481238.jpg (30.3 Kb)
 
GADДата: Середа, 10.10.2018, 06:57 | Повідомлення # 634
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Фернандо Гавірія не вийде на старт 2 етапу Туру Туреччини-2018 через перелом ключиці




24-річний колумбійський гонщик команди Quick Step Floors Фернандо Гавірія змушений достроково завершити сезон через травму. На фінальних чотирьох кілометрах 1 етапу Туру Туреччини-2018 колумбійський гонщик виявився затиснутий в середині групи, і впав, коли колесо його велосипеду торкнулося колесо їхав попереду гонщика.



Гавірія зумів доїхати до фінішу, після чого відразу був направлений в місцеву лікарню. Рентген показав, що у Фернандо ГАВІР перелом правої ключиці. Колумбійський гонщик не вийде на старт 2-го етапу Туру Туреччини і 10 жовтня полетить до Бельгії, де йому проведуть додаткове обстеження, яке визначить, чи потрібно проводити операцію.



Незважаючи на те, що команда Quick Step Floors втратила провідного спринтера, перемогу на 1-му етапі не була упущена. Максиміліано Річезе випередив на фініші Сема Беннетта (Bora-hansgrohe) і Жампі Друкера (BMC).


За матеріалами: https://velolive.com
Прикріплення: 8968925.jpg (67.4 Kb)
 
GADДата: Середа, 10.10.2018, 07:17 | Повідомлення # 635
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Максиміліано Річезе і Сем Беннетт про 1-му етапі Туру Туреччини-2018




Через 10 років після першої перемоги на етапі Туру Туреччини 35-річний аргентинський гонщик Максиміліано Річезе (Maximiliano Richeze) знову відсвяткував перемогу на етапі.



На 1-му етапі Туру Туреччини-2018 команді Quick Step Floors довелося перегрупуватися після того, як Фернандо Гавірія, на якого збиралася працювати команда, впав за 4 км до фінішу.



Альваро Ходег, на якого робилася друга ставка, також не зміг поборотися в спринті, так як був змушений загальмувати за 600 м до фінішу, послизнувшись на правому повороті, коли потрапив колесом на фарбу, що позначає на дорозі пішохідний перехід. Максиміліано Річезе скористався моментом коливання суперників і атакував з групи, відразу створивши 30-метровий просвіт. Він втримав перевагу до фінішу, де у нього був час підняти руки в переможному жесті. Річезе приніс команді Quick Step Floors 70-ту перемогу в цьому сезоні на наступний день після того, як Патрік Лефевр оголосив про прихід в команду титульного спонсора.



27-річний ірландський гонщик команди Bora-hansgrohe Сем Беннетт, переможець чотирьох етапів Туру Туреччини минулого року, фінішував другим, 32-річний люксембурзький гонщик команди BMC Жампі Друкер, який в 2019 році буде товаришем Беннетта по команді Bora, замкнув трійку кращих.


За матеріалами: https://velolive.com
Прикріплення: 6116763.jpg (84.4 Kb)
 
GADДата: Середа, 10.10.2018, 07:26 | Повідомлення # 636
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Том Скуйіньш, Тібо Піно про Tre Valli Varesine-2018




Том Скуйіньш (Toms Skujiņš) здобув перемогу на класиці Tre Valli Varesine-2018. 27-річний латвійський гонщик команди Trek-Segafredo відібрали у вирішальний відрив з шести чоловік, що сформувався після серії атак на фінальних кілометрах дистанції. На фініші гонщики відриву розіграли спринт.



Том Скуйіньш спуртовать за 150 м до фінішу, обійшовши французького гонщика команди Groupama-FDJ Тібо Піно, який другий рік поспіль став на класиці Tre Valli Varesine другим. Трійку кращих замкнув британський гонщик команди Bora-hansgrohe Пітер Кеньяк.

Том Скуйіньш: «Це точно одна з найбільших одноденних гонок, на яких я вигравав. Мені подобається виступати в Італії, приємно виграти на італійській гонці. Я розумів, що гонка піде в агресивному стилі, тому в фіналі у нашої команди попереду було три гонщика (Том Скуйіньш, Джанлука Брамбилла і Нікола Кончі). Я атакував першим тільки тому, що Джанлука сказав мені: «Том, ти повинен боротися за перемогу.



Склад учасників тут був сильним. У фіналі, напевно, я був самим маловідомим. Але я знав, що мій спринт непоганий і моя форма в порядку.



Я також знав, що Кеньяк швидкий, і що Уран працює на Вудса. Але я спрінтовал і виграв. Кожен сезон у мене кращий за попередній. Минулий рік був краще позаминулого, цей краще минулого. Я поступово росту. З початку сезону відчуваю себе все краще і краще. Навіть зараз, коли позаду 80 гоночних днів, у мене багато сил. За це я повинен дякувати команду, вони дуже добре піклуються про мене, не змушують виступати в гонках занадто часто, але в той же час досить, щоб добре виступати в гонках.



Думаю, Ломбардія буде захоплюючою. Наша сила - в кількості наших гонщиків. Бауков Моллема буде нашим лідером. Можливо, я поїду в відрив заздалегідь, як тут. Ломбардію завжди складно контролювати. Може, у нас вийде закінчити гонку як на Гран-прі Бегеллі, де в групі з 12 гонщиків з Тrek-Segafredo нас було троє. Упевнений, що Міхаель Гоглі теж в чудовій формі ».

За матеріалами: https://velolive.com
Прикріплення: 6879688.jpg (58.6 Kb)
 
GADДата: Четвер, 11.10.2018, 08:21 | Повідомлення # 637
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Тибо Пино – победитель классики Милан-Турин-2018

Тібо Піно, Мігель Лопес, Алехандро Вальверде про класику Мілан-Турін-2018




28-річний французький гонщик команди Groupama-FDJ Тібо Піно здобув перемогу на класиці Мілан-Турін-2018. Гонка зважилася на фінальному підйомі, провідному до базиліки Суперга.

Давид Годю (David Gaudu), товариш Піно по команді, відповів на атаку Якоба Фульсанга за 7,7 км до фінішу, а потім, коли за 3,4 км Тібо Піно добрав цей відрив, Годю, повіз свого капітана на колесі. За 2,9 км з пелотону атакував діючий чемпіон світу Алехандро Вальверде (Movistar), дістатися лідируючу групу. А за 2,3 км вперед за допомогою Якоба Фульсанга перекласти і Мігель Анхель Лопес (Astana).

За 1,3 км датський гонщик команди Astana випав з групи лідерів, а ще через сто метрів Давид Годю, який завершив роботу на Тібо Піно, зіткнувся з Мігелем Анхелем Лопесом і обидва гонщики впали. Колумбійський гонщик команди Astana швидко повернувся в гонку і поїхав в погоню за Тібо Піно і Алехандро Вальверде. Йому вдалося обійти чинного чемпіона світу, але наздогнати Тібо Піно вже не вийшло. Мігель Анхель Лопес фінішував другим, Алехандро Вальверде замкнув трійку призерів 99-го випуску класики Мілан-Турін.

Тібо Піно: «Нарешті, я здобув перемогу на італійській класиці. Це дуже важливо для мене. Я люблю цю гонку. Якби не те падіння за кілометр до фінішу, бій з Мігелем Анхелем Лопесом було б ще важче. Сьогодні він був головним суперником, так само, як і Вальверде. Перемогти чемпіона світу - це багато значить для мене.

Наша тактика полягала в тому, щоб в фіналі контролювати всі відриви. Давид Годю зловив гарну групу на рівнині, а я потім попросив його якомога швидше проїхати підйом. Коли він звільняв мене дорогу, ззаду з'явився Лопес. Їх падіння збило мій ритм, але я не міг чекати, тому видав все, що залишалося, до фінішу.

Після Вуельти Іспанії я говорив, що хочу взяти з сезону максимум. Я не вираховував, на яких гонках хочу виграти. Взагалі-то, хотів перемагати на всіх гонках в Італії, тому що вони всі дуже мені подобаються. Складно вибирати між багатоденної і одноденними гонками, але для мене Мила-Турин - сама красива з італійських полуклассік.

Мені дуже хочеться виграти в суботу Ломбардію, але це вже буде інша історія ».

Давид Годю: «Я навіть не зрозумів, що сталося. Все сталося так швидко, що спочатку я подумав, що впав разом з Фульсангом, а не з Лопесом. Я працював на Тібо, тому що він попросив мене поставити велику швидкість. Сьогодні я відчував себе відмінно, такий фініш мені підходив. Я віддав усі сили, потім почав відсуватися в сторону, а в цей момент під'їхав Лопес, і ми зіткнулися. Вважаю, я його звалив, сподіваюся, він в порядку ».

Мігель Анхель Лопес: «Звичайно, я розчарований, тому що сьогодні відчував себе чудово, і у мене була нога, щоб виграти цю гонку. Коли я висунувся вперед, готуючись до атаки, подивився на Вальверде, тому що він був в невеликому кризі, і в цей момент я опинився на землі. Товариш Піно по команді зробив посунувся вправо і звалив мене. Це було просто невдалий збіг обставин. Я якомога швидше постарався повернутися на велосипед, але наздогнати Піно не зміг.

Так, це була моя остання гонка в сезоні, звичайно, мені б хотілося фінішувати з перемогою. Але в будь-якому випадку, я радий, що піднявся на подіум на вершині Суперга, тому що мені дуже подобається ця гонка.

Цей подіум завершує мій сезон, який був відмінним. Я не поїду Ломбардію, тому що поки готувався до чемпіонату світу, не тренувався для класик, чи не відпрацьовував довгі дистанції. Ломбардія - це зовсім інша гонка. Я бажаю нашій команді удачі на двох останніх італійських гонках, особливо на Ломбардії ».

Алехандро Вальверде: «Я такий щасливий стояти на подіумі класики Мілан-Турін. Знав, що виграти тут буде важко. Головне, що я відчував себе відмінно на першому підйомі, мені хотілося «підірвати» гонку і насолоджуватися нею. Але сьогодні краще було їхати, не надто висувався. Якби я хотів боротися за перемогу, то мені треба було зберегти сили для фіналу. А я приїхав сюди заради задоволення, щоб трохи позажигать.

Немає сумнівів, що Тібо Піно сьогодні був сильний, так само, як і Мігель Лопес. Шкода, що сталося то падіння. Якби не воно, їх боротьба один з одним була б більш яскравою. Мій же результат дає впевненість перед Ломбардією. Чи виграю? Не знаю, але нога йде добре ».


За матеріалами: https://velolive.com
Прикріплення: 4090814.jpg (38.8 Kb)
 
GADДата: П`ятниця, 12.10.2018, 09:52 | Повідомлення # 638
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Ломбардія-2018. Маршрут і претенденти



Історія класики Ломбардія (Il Lombardia), «Гонки опалого листя», почалася в 1905 році, ще до появи Джиро д'Італія. Єдиною класикою - Монументом велоспорту, яка перевершує Ломбардію за кількістю випусків, є лише Париж-Рубе, що з'явилася в 1896 році. Цього року Ломбардія пройде в 112-й раз. Маршрут класики формувався поступово.

У 1920-ті роки в нього був включений підйом до церкви Мадонна дель Гізалло (Madonna del Ghisallo), що став одним із символів класики. У 1949 році Мадонна дель Гізалло була оголошена покровителькою всіх велосипедистів.

Підйом Кольма ді Сорман (Colma di Sormano), сходження на який почнеться за 56 км до фінішу, з'явився в маршруті Ломбардії з 1960-х років.

Маршрут Ломбардії-2018 майже не відрізнятиметься від випусків 2015 і 2017 років за винятком фінальних 4 км. Через зсув організатори замінили 2,7-км підйом Сан-Фермо-де-ла-Батталья на більш короткий Монте Олімпіно (Monte Olimpino), 1,7 км із середньою градієнтом 5,7%.

Послідовність і кількість інших підйомів 241-км дистанції залишається такою:

Колле Галло (Colle Gallo) - 763 м, перепад висот 445 м, протяжність 7,4 км, середній градієнт 6%, максимальний 10%, сходження на який почнеться через 47 км після старту в Бергамо;

Колле Бріанца (Colle Brianza);

Мадонна дель Гізалло (Madonna del Ghisallo) 8,58 км протяжність, перепад висот 532 м, середній градієнт 6,2%, максимальний 14%;

Муро ді Сорман (Muro di Sormano) - частина підйому Кольма ді Сорман, відрізок протяжністю 1,92 км із середньою градієнтом 15,8% і максимальним 27%;

Чівільо (Civiglio) - 4,2 км завдовжки, перепад висот 406 м, середній градієнт 9,7%, максимальний 14%, сходження на який почнеться за 19 км до фінішу,

Монте Олімпіно (Monte Olimpino), 1,7 км із середньою градієнтом 5,7% і максимальним в 9% замінить 2,7 кілометровий Сан Фермо делла Батталья, на якому в цьому році стався зсув і ведуться ремонтні роботи.

Як завжди, на фінальній з класик - монументів, Ломбардії, важливу роль будуть грати технічно складні спуски, а також погода.

Під номером 1 на старт Ломбардії-2018 вийде дворазовий переможець цієї класики (2015 і 2017) Вінченцо Нібалі (Bahrain-Merida). І у нього є всі шанси поборотися за третю перемогу, незважаючи на те, що італійський гонщик повернувся після травми. Адже обидва рази він перемагав саме на такому маршруті, атакуючи на підйомі Чівільо, їдучи в поодинці. Хоча в цьому році фінал трохи змінився, Монте-Олімпіно, який коротше Сан-Фермо-делла-Батталья, може стати додатковим плюсом. На підвідних до Ломбардії класиків Джиро делл'Емілія і Тре Валлі Варезіне Вінченцо Нібалі фінішував в топ-10 і топ-20.

Повторити переможний сценарій втретє поспіль буде непросто. Але у Вінченцо Нібалі сильні помічники - брати Ісагірре і Матей Мохоріч.

Звання претендента №1 цього року скоріше можна віддати французькому гонщику Тібо Піно (Groupama-FDJ). Він підходить до Ломбардії в чудовій формі і з сильною командою, що довів, вигравши Мілан-Турін-2018, ставши призером Тре Валлі Варезіне і посівши п'яте місце на Джиро делл'Емілія. У минулому році Піно фінішував на Ломбардії п'ятим, а в 2015 піднявся на третю сходинку подіуму цієї класики. Маршрут не змінився, тому у Піно є всі шанси поліпшити свій результат.

Одним з головних претендентів на перемогу в класиці можна вважати новоспеченого чемпіона світу Алехандро Вальверде (Movistar), для якого виступ у райдужній майці стане додатковим стимулом. Після фінішу класики Мілан-Турін, де він посів третє місце, іспанський гонщик зізнався, що стримував себе, готуючись до Ломбардії. У минулому Алехандро Вальверде двічі залишався в кроці від перемоги, фінішувавши 2-м в 2013 і 2014 роках. А на Ломбардії-2015 року, коли маршрут був таким же, як і в цьому році, Вальверде фінішував 4-м.

Крім того 38-річний іспанський гонщик може увійти до вузького кола тих, хто виграв Ломбардію після перемоги на чемпіонаті світу. Останнім це зумів зробити Паоло Беттіні в 2006 році. Також в райдужній майці перемагали на Ломбардії Альфредо Бінде (1927), Том Сімпсон (1965), Едді Меркс (1971), Феліче Джімонді (1973), Джузеппе Саронно (1982) і Оскар Камензінд (1998).

Серед інших претендентів призер Ломбардії-2017 Джанні Москоне, що став п'ятим в груповій гонці чемпіонату світу-2018, а також його товариші по команді Sky - Еган Берналь, Давид де ла Крус.

У команди EF Education First-Drapac p / b Cannondale також є великі шанси поборотися за подіум Ломбардії. І Рігоберто Уран, який став призером Джиро делл'Емілія і увійшов в топ-10 на Тре Валлі Варезіне, і Майкл Вудс, бронзовий призер групової гонки чемпіонату світу-2018, який посів на Тре Валлі Варезіне і Джиро делл'Емілія четверте місце, знаходяться в хорошій формі.

У хорошій формі перебуває і голландський гонщик команди Trek-Segafredo Бауков Моллема, що став 12-м в груповій гонці на чемпіонаті світу-2018, переможцем Gran Premio Bruno Beghelli. Його товариш по команді Том Скуйіньш, що став переможцем Тре Валлі Варезіне, також може показати високий результат.

Серед інших претендентів на високі місця Прімож Рогліч (LottoNL-Jumbo), Роман Барді (AG2R), Руй Кошта (UAE Team Emirates), Адам Йейтс (Mitchelton-Scott), Енрік Мас (Quick Step Floors), Рафал Майка (BORA - hansgrohe ), Якоб Фульсанг (Astana), Тім Велленса (Lotto Soudal), варрау Барге (Fortuneo - Samsic) і багато інших.


За матеріалами: https://velolive.com
Прикріплення: 7838047.jpg (29.1 Kb)
 
GADДата: Вівторок, 16.10.2018, 17:46 | Повідомлення # 639
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Вінченцо Нібалі: «2-е місце на Ломбардії-2018 - моя перемога»




33-річному італійському гонщику команди Bahrain-Merida Вінченцо Нібалі не вдалося стати триразовим переможцем класики Ломбардія, але він зумів фінішувати другим. За 48 км до фінішу Вінченцо Нібалі, находівшійсяв голові пелотону, атакував на підйомі Сорман. На його ривок тут же відповів Тібо Піно (Groupama-FDJ), після чого обидва гонщики швидко перекласти до що знаходиться в межах видимості Прімож Роглічу (LottoNL-Jumbo), яким атакували з пелотону за 49 км, а потім поїхали від нього. Хоча на спуску за 38 км Рогліч повернувся до лідируючого дуету, а потім їх наздогнав і Еган Берналь (Sky), на підйомі Чівільо ні Рогліч, ні Берналь не втрималися з Нібалі і Піно.



За 14 км до фінішу після кількох спроб Тібо Піно поїхав від Вінченцо Нібалі. Група переслідувачів наздогнала капітана команди Bahrain-Merida за 3 км до фінішу, але він не здався, знову атакував поодинці, і фінішував другим через 32 секунди після Тібо Піно і випередивши переслідувачів на 11 секунд. Вінченцо Нібалі, який повернувся після важкої травми хребта, назвав друге місце на Ломбардії-2018 своєю особистою перемогою.

Вінченцо Нібалі: «Серед гонок монументів Ломбардія - моя улюблена. Після падіння на Тур де Франс друге місце є показником мого спортивного повернення. Я хотів проїхати на вищому рівні, але ноги йшли не ідеально, так що довелося їхати, прораховуючи ситуацію головою.

Я не заголодают, просто намагався розподілити сили, раз поїхав у відрив, коли до фінішу було так далеко. І це Ломбардія, а не просто якась інша гонка.



Я віддав все, щоб повернутися, але не зміг зробити більше. Лікарі говорили, що без операції мені доведеться відновлюватися три місяці. Якраз зараз вони пройшли. Так що фінішувати другим на Ломбардії після всього, через що я пройшов, для мене свого роду перемога.



Після класики Мілан-Турін Тібо Піно у відмінній формі, у нього зараз хороший період сезону. Він на піку своєї форми, і повинен був зробити щось подібне до того, що зробив я в минулому році.



Рогліч поїхав, але його було видно, так що я закрив просвіт. Піно приєднався до мене і не зменшував швидкість, так що я поїхав з ним. Коли озирнувся, побачив, що атака вийшла хорошою, і ми продовжили їхати. Можливо, в той момент і зважилася гонка. Але я тоді не був повністю впевнений в наших діях, тому що до фінішу було ще далеко. Потім Рогліч повернувся, потім нас наздогнав Берналь, ми добре спрацювалися. На Чівільо я віддав все, але Піно був дуже сильний і поїхав, щоб пройти спуск в поодинці.



Я знав, що хтось може перекласти до мене на останньому підйомі, але жодного разу не озирнувся до самої вершини. Тоді побачив, що вони занадто витратилися, щоб мене наздогнати. І я вирішив ретельно розподілити сили. Я дуже втомився, але мені хотілося піднятися на подіум. Я зібрав останні сили і атакував знову. Мені треба було прискоритися лише ще один раз, а потім втриматися до фінішу і взяти друге місце. Я вибрав вірний момент.

Тепер після невеликого відпочинку почну підготовку до наступного сезону ».



Доменіко Поццовіво (Bahrain-Merida): «Мені завжди подобалася ця гонка. На ній я часто фінішував в першій групі. Коли Вінченцо атакував, ми захищали його позицію ».



Альберто Вольпі, спортивний директор команди Bahrain-Merida: «День був чудовим, хоча ми і не виграли. Вінченцо показав, що він великий чемпіон, навіть якщо знаходиться не в стовідсоткової формі. Його товариші по команді також чудово працювали весь день. Три гонщика команди фінішували в топ-10 ».


За матеріалами: https://velolive.com
Прикріплення: 3035840.jpg (58.7 Kb)
 
GADДата: Вівторок, 16.10.2018, 17:50 | Повідомлення # 640
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Тібо Піно: «На Ломбардії я довів, на що здатний»




Тібо Піно здобув перемогу на класиці Ломбардія-2018. Гонку, що входить в список монументів велоспорту 28-річний французький гонщик команди Groupama-FDJ виграв після сольною атаки за 14 км до фінішу і випередив найближчого переслідувача, який захищав свій титул Вінченцо Нібалі (Bahrain-Merida) на 32 секунди.



За 48 км до фінішу на підйомі Сорман Тібо Піно відреагував на атаку Вінченцо Нібалі (Bahrain-Merida), і вони поїхали від групи удвох. Прімож Рогліч (LottoNL-Jumbo) і Еган Берналь (Sky), наздогнати Піно і Нібалі, не змогли скласти їм конкуренцію і випали.



На підйомі Чівільо Тібо Піно кілька разів намагався втекти від свого попутника, і йому це вдалося за 14 км до фінішу.



Тібо Піно приніс Франції 12 перемогу в історії класики Ломбардія, а також став першим французом, який виграв гонку з 1997 року (після перемоги Лорана Жалабера). Також Піно став першим з 2002 року (після Мікеле Бартолі) гонщиком, який виграв в один сезон за одну тиждень дві класики - Мілан-Турін і Ломбардію.



Для команди Groupama-FDJ ця перемога стала 33-ю за рахунком в сезоні 2018 року.


За матеріалами: https://velolive.com
Прикріплення: 9055580.jpg (33.0 Kb)
 
GADДата: П`ятниця, 19.10.2018, 08:11 | Повідомлення # 641
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
«Фінальний відрив» сезону Томаса Де Гендт і Тіма Велленса




Друзі і товариші по команді Lotto Soudal Томас Де Гендт і Тім Велленса після фінішу класики Ломбардія-2018 вирішили повернутися додому в Бельгію на велосипедах. Вони назвали свою подорож «Фінальним відривом», розраховуючи за шість днів подолати 1200 км (183 км в 1-й день, 150 км - 2й, 191 км в 3-й, 156 км в 4-й, 120 км в 5-й і 200 км в 6-й).



Мандрівники не збираються уникати гір, проклавши свій маршрут через Швейцарію, де подолають перевал Сен-Готард, а також проїдуть гору Гран-Бальоне (Grand Ballon). В інтерв'ю Cyclingnews Томас Де Гендт розповів, що ідея про подібному велоподорожі з'явилася цього літа, коли Даніель Осс провів дві подібних велопоездкі в Італії, а Ларрі Уорбасс і Конор Данн проїхали свій альтернативний Тур Британії #NoGoTour після того, як їх команда AquaBlue Sport закрилася, і вони не змогли стартувати на цьому Туре Британії-2018.

Томас Де Гендт: «Ми поїхали не тренування, не гонку, а щось, що принесе задоволення. Просто їхати на велосипеді без всякого тиску. Завдання - потрапити в готель до темряви. От і все. Ми не хочемо кидати ні фізичного, ні психологічного виклику. Просто хочемо поїхати додому. У перший день подолаємо перевал Сен-Готард, він всього 44 км, так що це буде лише одна велика гора на шляху. У третій день проїдемо перевал Гран-Бальоне, після якого серйозних підйомів більше не буде. Решта - невеликі, по п'ять, шість кілометрів. Чи збережеться наша дружба? На даний момент ми хороші друзі, подивимося, чи залишимося ними через шість днів ».



Перший день подорожі вже пройдено.



З твіттера Томаса Де Гендт: «День перший закінчений. 186 км за 7 годин. На півдорозі з'їли смачну піцу, а потім почали сходження на Готтард з попутним вітром. Прекрасна гора, швидкий спуск і сильний попутний вітер до самого фінішу. #TheFinalBreakaway ».


За матеріалами: https://velolive.com
Прикріплення: 2826930.jpg (76.2 Kb)
 
GADДата: Субота, 20.10.2018, 19:14 | Повідомлення # 642
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Українки здобули дві нагороди в перший день Кубка світу з велотреку



Змагання проходять у французькому Версаль-Сен-Кантен-ан-Івеліні

Збірна України здобула дві нагороди в перший день Кубка світу з велотреку, який проходить у французькому Версаль-Сен-Кантен-ан-Івеліні, повідомляє прес-служба Національного олімпійського комітету України.

Анна Соловей завоювала срібло в гонці з окулярами.

На третю сходинку п'єдесталу пошани в командному спринті піднялися Любов Басова і Олена Старикова.


За матеріалами: http://xsport.ua/
Прикріплення: 6664441.jpg (75.1 Kb)
 
GADДата: Середа, 24.10.2018, 19:22 | Повідомлення # 643
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Джон Дегенкольб - перший посол товариства «Друзі Париж-Рубе»
 

 

 29-річний німецький гонщик команди Trek-Segafredo Джон Дегенкольб, переможець Париж-Рубе-2015 року, став першим офіційним представником некомерційного товариства «Друзі Париж-Рубе» (Les Amis de Paris-Roubaix).

Щороку «Друзі Париж-Рубе» з любов'ю і ретельністю відновлює втрачені ділянки мощених доріг. Ідея створення товариства зародилася в 1968 році, коли Альбер Буве (Albert Bouvet) на прохання директора Тур де Франс Жака Годді (Jacques Goddet), почав переробляти маршрут класики. Саме тоді за допомогою Жана Стаблінскі була відкрита ділянка Аренбергского лісу, а також інші сектори з бруківкою, уникли долі бути перетвореними місцевою владою в звичайні асфальтовані дороги.

   

  У 1977 році Жан-Клод Валлейе (Jean-Claude Vallaeys) і Альбер Буве вирішили чинити опір, здавалося б, неминучого зникнення бруківки. Багато тоді порахували, що їх боротьба спочатку програна. Але двоє людей зуміли змінити думку суспільства. У 1978 році Валлейе почав активну інформаційну кампанію, залучаючи до проблеми увагу мерів і засобів масової інформації.

 

  Створена в 1972 році гонка Paris-Roubaix Cyclotouriste, в 1980 привернула 7242 учасника. Тоді ж було зібрано понад 10 000 підписів на захист бруківки і маршруту класики, і у захисників бруківки з'явилося офіційне назва «Друзі Париж-Рубе».

 

  Поступово політики та місцева влада усвідомили, що бруківка є частиною історичної спадщини і потребує охорони. Команда ентузіастів, які готові служити легендарної класики, весь рік з січня по грудень трудиться заради збереження секторів бруківки Париж-Рубе.

 

  Так, в серпні цього року загін товариства «Друзів Париж-Рубе» очистив кілометр бруківки сектора Haveluy à Wallers. Разом працювали люди з семи країн - Японії, В'єтнаму, Мексики, Німеччини, Іспанії, Франції та Туреччини.

Джон Дегенкольб зробив грошову пожертву некомерційному товариству «Друзі Париж-Рубе», а також подарував музею суспільства пам'ятні речі. Також німецький гонщик пообіцяв зустрітися з волонтерами, що допомагають реконструювати сектора бруківки.

 

  Джон Дегенкольб: «Велоспорт - сучасний вид спорту в епоху технологій. І це одна сторона велоспорту. Інша - старі гонки, класики, історія, легендарні дороги і назви, такі, як Тур де Франс і Париж-Рубе, при згадці яких у всіх уболівальників велоспорту і у мене в тому числі мурашки по шкірі. Це легендарні гонки. Священна земля, на кожному кілометрі яких відчувається історія і згадуються героїчні історії.

 

  Мене ця класика зачарувала в одну мить. Ніколи не забуду, як сидячи вдома з батьком, ми стежили за цими гонками ... Я моментально заразився цим «вірусом» і захотів займатися велоспортом, стати професійним велогонщиком, щоб проїхати ці епічні гонки. Я хотів стати частиною їх історії.

 

  Ці спогади все ще мотивують мене, дають енергію. Тому я ні секунди не сумнівався, коли мені першому з професійних велогонщиків запропонували стати першим офіційним послом «Друзів Париж-Рубе». Ця некомерційна організація продовжує захищати маршрут Париж-Рубе від модернізації. Вони гарантують, що ця класика залишиться такою ж важкою, виснажливою, прекрасної, приголомшливою, красивою і жорстокої, як і в 1896 році, коли відбулася в перший раз.

 

  Я дуже пишаюся, що можу щось віддати гонці, якій зобов'язаний дуже багатьом. Дякую за цю можливість. У музеї суспільства, який знаходиться прямо в Велодромі, ви знайдете кілька моїх оригінальних фотографій і речей ».


За матеріалами: https://velolive.com
Прикріплення: 4632299.jpg (90.2 Kb)
 
GADДата: П`ятниця, 26.10.2018, 16:22 | Повідомлення # 644
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Проспект Алехандро Вальверде і велодром імені Вальверде з'являться в іспанській Мурсії
 

 

  Після перемоги Алехандро Вальверде в груповій гонці чемпіонату світу-2018 влада міста Мурсія назвали на честь 38-річного іспанського гонщика вулицю, перейменувавши проспект Аліканте (Avenida de Alicante) в проспект Алехандро Вальверде (Avenida Alejandro Valverde). Про це повідомило іспанське видання AS.

Також ім'ям Алехандро Вальверде буде названий велодром, який зараз реконструюють в іншому муніципалітеті Мурсії - Моліна-де-Сегура. Про це повідомляє іспанське видання La Verdad.

 

  Вальверде народився в Лас-Лумбрерас (Las Lumbreras), муніципальному окрузі Мурсії, в десяти хвилинах їзди від вулиці, яку назвали в його честь. Цікаво, що проспект Алехандро Вальверде перетинається з проспектом Мігеля Індурайна, але п'ятиразовий переможець Тур де Франс не є уродженцем Мурсії.


За матеріалами: https://velolive.com
Прикріплення: 8590500.jpg (53.6 Kb)
 
GADДата: П`ятниця, 26.10.2018, 16:40 | Повідомлення # 645
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Історія жовтої майки Тур де Франс

В наші дні словосполучення «жовта майка» у любителів велоспорту міцно пов'язано з Тур де Франс (Tour de France). Але спочатку ні про яку майці лідера організатори Великої Петлі не замислювалися. Переможець першого випуску Тур де Франс носив НЕ жовту майку, а зелену нарукавну пов'язку. Під час другого випуску французького Гран-туру змінили правила, і генеральну класифікацію вигравав гонщик, який набрав більшу кількість очок, а не той, хто витратив на проходження всіх етапів менше часу. Очкова система протрималася до Тур де Франс-1912 після чого організатори знову повернулися до підрахунку тимчасових розривів між гонщиками, класифікації за особистим часу. А жовта майка вперше з'явилася на Тур де Франс-1919 року, через 16 років після першого випуску Великої Петлі.

Тоді Європа ще не оговталася після руйнівної Першої світової війни, і для проведення Тур де Франс 1919 року потрібні були героїчні зусилля, як з боку організаторів, так і з боку спортсменів. І, звичайно, формі велогонщиків увага приділялася в останню чергу. Після війни Францію наповнили сірі кольори - все ткацькі фабрики працювали на армію і випускали тканини тільки сірих відтінків, під колір армійської уніформи. Тому і форма велогонщиків, які вийшли на старт Великої Петлі, представляла собою поєднання сірого і червоного, сірого та синього, сірого і сірого.

Після 482-кілометрового етапу по західному узбережжю Франції від Ле-Сабль-д'Олон до Байонна, гонщики приїхали на фініш наскрізь вимоклі і покритими шаром бруду, і розрізнити, хто є хто, особливо глядачам, було абсолютно неможливо - всі були одного сірого кольору . І тоді після етапу один з супроводжуючих гонку менеджерів Альфонс Боже (Alphonse Baugé) запропонував організатору Тур де Франс Андрі Дегранж якось виділити лідера генеральної класифікації, щоб його можна було впізнати з першого погляду. Дегранж ідея сподобалася, і він тут же вибрав для майки лідера жовтий - колір сторінок журналу L'Auto, спонсора гонки. Увечері того ж дня Дегранж подзвонив в паризьку штаб-квартиру і віддав розпорядження терміново виготовити та надіслати на гонку 10 майок лідера.




Першу жовту майку вручили без урочистих церемоній ввечері в Греноблі 18 липня 1919 року Ежену Крістофу (Eugène Christophe), який лідирував тоді в генеральній класифікації. Крістофу жовта майка особливої ​​радості не принесла і виграти Тур де Франс не допомогла. Це пізніше за володіння жовтою майкою хоча б на один день на Великій Петлі розгорятимуться неабиякі битви. А Ежен Крістоф скаржився, що вболівальники на узбіччях свистіли йому вслід і кричали: «Гей, жовта майка! Хіба він не красень, канарка ?! »

На Тур де Франс 1920 року, жовтої майці згадали лише після 9-го етапу. Змінювався і її зовнішній вигляд. Так, після смерті Анрі Дегранжа (Henri Desgrange) (1940) в центрі жовтої майки на рівні грудей додали його ініціали "HD", які в 1969 році пересунули на рукава. Ініціали Дегранжа повернулися на передню частину майки в 1972, спочатку їх розміщували зліва, потім справа. Потім на догоду комерційним інтересам ініціали "HD" взагалі зникли з майки і повернулися лише в 2003, в рік 100-річного ювілею Тур де Франс. В наші дні стилізовані ініціали засновника Тур де Франс Анрі Дегранжа "HD" розташовуються на жовтої майці справа ближче до центру.



Першу жовту майку вручили без урочистих церемоній ввечері в Греноблі 18 липня 1919 року Ежену Крістофу (Eugène Christophe), який лідирував тоді в генеральній класифікації. Крістофу жовта майка особливої ​​радості не принесла і виграти Тур де Франс не допомогла. Це пізніше за володіння жовтою майкою хоча б на один день на Великій Петлі розгорятимуться неабиякі битви. А Ежен Крістоф скаржився, що вболівальники на узбіччях свистіли йому вслід і кричали: «Гей, жовта майка! Хіба він не красень, канарка ?! »

На Тур де Франс 1920 року, жовтої майці згадали лише після 9-го етапу. Змінювався і її зовнішній вигляд. Так, після смерті Анрі Дегранжа (Henri Desgrange) (1940) в центрі жовтої майки на рівні грудей додали його ініціали "HD", які в 1969 році пересунули на рукава. Ініціали Дегранжа повернулися на передню частину майки в 1972, спочатку їх розміщували зліва, потім справа. Потім на догоду комерційним інтересам ініціали "HD" взагалі зникли з майки і повернулися лише в 2003, в рік 100-річного ювілею Тур де Франс. В наші дні стилізовані ініціали засновника Тур де Франс Анрі Дегранжа "HD" розташовуються на жовтої майці справа ближче до центру.

Довгі роки варіанти розмірів жовтої майки лідера Тур де Франс були обмежені, і багато гонщиків, що не впісавшеся в розміри, передбачені організаторами, були змушені докладати масу зусиль, щоб одягатися в лідерське вбрання. Потім з'явилася особлива майка з блискавкою на спині, зроблена спеціально для церемонії нагородження. Тепер гонщику залишається лише натягнути на себе рукава, а для гонки використовується інша жовта майка.

До появи синтетичних тканин жовта майка, втім, як і інші майки учасників велоперегонів, виготовлялася з вовни. Вишивка коштувала дорого, і тому єдиними буквами, що з'явилися на майці, були ініціали Анрі Дегранжа. Власникові жовтої майки доводилося приколювати шпильками вставку з ім'ям спонсора команди.

Справжня драма розігралася в 1947, коли на Тур де Франс в якості спонсора з'явилася фірма Sofil, яка виробляє синтетичні волокна. Гонщики вважали за краще чисту шерсть синтетиці. Найбільше вовняні майки захищав французький велогонщик Луїзон Боба (Louis "Louison" Bobet), який наполягав на там, що без шерсті неможливо витримати день по жарі і пилу. Боба вважав, що через добавки синтетичних волокон гонщики будуть занадто сильно потіти. Тому він відмовився надіти першу жовту майку, в складі якої були синтетичні нитки.

Жак Годді (Jacques Goddet), організатор Тур де Франс 1947 року згадував: «Наш контракт з Sofil розвалювався. Якби новина просочилася в пресу, виробник був би розорений. Я пам'ятаю, як ми сперечалися майже всю ніч. Луїзон зазвичай був гранично ввічливий, але його принципи виявилися тверді, як гранітні скелі його рідний Бретані ». Компромісу досягти не вдалося. Годді попросив Sofil зробити майку без синтетики, хоча логотип виробника залишився на жовтої майці.



Жовта майка лідера Тур де Франс-2012 зроблена з високотехнологічного поліестеру і еластану і важить всього лише 147 грам.

Напевно, у багатьох виникало питання, а чи бувало так, щоб на Тур де Франс кілька гонщиків показували один і той же час, і кому в такому випадку потрібно вручити жовту майку лідера.

Така ситуація склалася на Тур де Франс-1913 року в гонці було відразу два лідера Філіп Тис (Philippe Thys) і Жан Россіус (Jean Rossius), але тоді ще не було жовтої майки. Після її появи в 1919 ситуація з декількома лідерами склалася двічі. На Тур де Франс-тисяча дев'ятсот двадцять дев'ять відразу три гонщика завершили етап до Бордо з одним і тим же часом - Ніколя Франц (Nicolas Frantz) з Люксембургу, французи Віктор Фонтан (Victor Fontan) і Андре Ледюк (André Leducq). Всім трьом вручили по жовтої майці, хоча жоден з лідерів не довіз її до Парижа. На Тур де Франс-1931 у свій час показали Шарль Пеліссьє (Charles Pélissier) і Рафаель ді Пако (Rafaele di Paco). Проблему вирішили, вручивши жовту майку того, хто швидше фінішував днем ​​раніше.

Згідно з правилами ASO, «в разі рівного рахунку в загальному заліку приймаються до уваги соті частки секунди, показані під час етапу з індивідуальною гонкою на час. Якщо і після цього час гонщиків буде однаковим, то тоді володар жовтої майки визначається підсумовуванням місць, досягнутих на кожному етапі. В крайньому випадку, зараховується місце, зайняте на фінальному етапі ».

За всю історію Тур де Франс було вручено 1 994 жовтих майки, які отримали 270 гонщиків з 22 країн. Частіше за всіх жовту майку лідера надягали французи - 707, бельгійци- 423 і італійці - 188 разів.

Найменша кількість власників жовтої майки протягом Тур де Франс:

Один:

1924 - Оттавіо Боттекья (Ottavio Bottecchia)

1928 - Ніколя Франц (Nicolas Frantz)

1935 - Роман Маес (Romain Maes)

Два:

1919 - Ежен Крістоф (Eugene Christophe) / Фірман Ламбо (Firmin Lambot)

1921 - Луї Мотта (Louis Mottiat) / Леон Сіер (Leon Scieur)

1925 - Адель Бенуа (Adelin Benoit) / Оттавіо Боттекья (Ottavio Bottecchia)

1934 - Георг Шпайхер (Georges Speicher) / Антонін Маньє (Antonin Magne)

1961 - Андре Даррігад (Andre Darrigade) / Жак Анкетіль (Jacques Anquetil)

1970 - Італо Дзільолі (Italo Zilioli) / Едді Меркс (Eddy Merckx)

1972 - Сірілл Гімар (Cyrille Guimard) / Едді Меркс (Eddy Merckx)

1977 - Дітріх Турау (Dietrich Thurau) / Бернара Тевене (Bernard Thevenet)

1999 - Яан Кірсіпуу (Jaan Kirsipuu) / Ленс Армстронг (Lance Armstrong)

Найчастіше власники жовтої майки лідера змінювалися на Тур де Франс 1958 і 1987 року - 8 разів, на Тур де Франс 2006 року майка лідера змінювала господарів 7 разів.

Більше всіх у жовтій майці лідера провів Едді Меркс (Eddy Merckx) - 111 днів;

Ленс Армстронг (Lance Armstrong) - 83 дня;

Бернар Іно (Bernard Hinault) - 79 днів;

Мігель Індурайн (Miguel Indurain) - 60 днів;

Жак Анкетіль (Jacques Anquetil) - 52 дня.

За всю історію Тур де Франс - 14 раз володарі жовтої майки лідера були змушені покинути гонку:

1927 - Франсіс Пеліссьє (Francis Pélissier) - через хворобу;

1929 - Віктор Фонтан (Victor Fontan) - через зламаний велосипеда;

1937 - Сільвер Маес (Sylvère Maes) - сход всій бельгійської команди через погрози французьких уболівальників;

1950 - Фьоренцо Маньї (Fiorenzo Magni) - сход італійської команди через погрози французьких уболівальників;

1951 - Вім Ван Ест (Wim Van Est) - через падіння в прірву на Обіск;

1965 - Бернар Ван де Керк (Bernard Van De Kerkhove) - схід через сонячного удару під час підйому на Обіск;

1971 - Луїс Оканья (Luis Ocaña) - падіння під час бурі на Коль де Менти;

1978 - Мішель Поллентьер (Michel Pollentier) - виключений з гонки через спроби обдурити допінг-контроль;

1980 - Бернар Іно (Bernard Hinault) - травма коліна;

1983 - Паскаль Симон (Pascal Simon) - перелом лопатки;

1991 - Рольф Соренсен (Rolf Sørensen) - перелом ключиці;

1996 - Стефан Ело (Stéphane Heulot) - тенденіт;

1998 - Кріс Бордман (Chris Boardman) - травма голови після падіння;

2007 - Міхаель Расмуссен (Michael Rasmussen) - знятий з перегонів керівництвом своєї команди через помилкових свідчень про місцезнаходження під час тренування перед Тур де Франс.

6 раз за всю історію Тур де Франс переможцем ставав гонщик, що не виграв жодного етапу:

1922 - ферми Ламбо (Firmin Lambot \ Бельгія);

1956 - Роже Валковяк (Roger Walkowiak \ Франція);

1960 - Гастон Ненчіні (Gastone Nencini \ Італія);

1966 - Люсьєн Емар (Lucien Aimar \ Франція);

1990 - Грег Ле Монд (Greg LeMond \ США);

2006 - Оскар Перейро (Óscar Pereiro \ Іспанія).

Жовта майка стала невід'ємною частиною французького Гран-туру, символом перемоги, бажаною метою, до якої йдуть роками, і найголовніше, її історія не закінчена, вона все ще триває ...


За матеріалами: https://velolive.com
Прикріплення: 2057341.jpg (53.2 Kb) · 7899280.jpg (10.3 Kb) · 1292166.jpg (12.8 Kb)
 
Форум » Велофорум » ПРО » Новини велоспорту
Пошук:

Вверх