Вівторок, 23.04.2024, 15:58
LEVEL
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гость · RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » ХОБІ,ЗАХОПЛЕННЯ » Нумізматика » Нумізматичні аксесуари
Нумізматичні аксесуари
GADДата: Субота, 28.01.2012, 23:04 | Повідомлення # 1
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Все що вигадане для монет - всіляке приладдя. Бо як же зберігати , дивитись, перевозити , пересилати ...? Можна просто в кишені або в мішку насипом. biggrin Від всього цього монета псується.

ЧИСТКА ТА ЗБЕРІГАННЯ МОНЕТ


Нерідко монети, що попадають у руки колекціонера, несуть на собі сліди часу й обігу - темніє їхній метал, з'являються плями корозії, бруд. Цілком природно, що в деяких колекціонерів виникає бажання почистити такі монети, повернути їм втрачений блиск. На жаль, способів повного відновлення якостей старих монет не існує. Більше того, при відсутності знань і досвіду чищення частіше приносить збиток монеті, остаточно псує її зовнішній вигляд, що уже нічим не можна виправити.

Щоб вірно визначити, у якому ступені монета має потребу в чищенні і якою мірою чищення може повернути їй колекційні якості не нижче посередніх, потрібний певний досвід. Найкраще проробити для початку кілька експериментів з екземплярами неколекційними, перш ніж братися до роботи з монетами зі своїх зборів. І тільки потім, людина може трохи поліпшити вид того матеріалу, що не задовольняє його своїм видом.

Приступаючи до чищення монет, треба пам'ятати, що ніякі механічні методи чищення неприпустимі. Будь-які найсучасніші засоби типу асидолу, ювелірної пасти й т.п. залишають на монетному полі подряпини, сприяють стиранню тонких деталей малюнка.

ЗОЛОТІ МОНЕТИ. Вони практично не мають потреби в чищенні. У випадках їхнього забруднення доцільно вимити монети в теплій воді з милом або невеликою кількістю попередньо розчиненого прального порошку, потім добре обполоскати проточною водою й висушити, помістивши між двох шматків м'якої тканини. Тертя в жодному разі не варто допускати - ні при митті, ні при сушінні. Навіть тканина, особливо груба, залишає на полірованому золоті мікроподряпини.

СРІБНІ МОНЕТИ. Вибір методу їхнього чищення в першу чергу залежить від ступеня окислення й проби металу. Високопробні сплави містять великий відсоток чистого срібла, і окисли, що виникають на їхній поверхні, мають інший характер, чим окисли низькопробних сплавів.

Якщо монети високої проби (півкарбованця, рублі) довгий час перебували в землі або піддавалися впливу інших несприятливих факторів і покрилися щільним шаром окислів, їх доцільно помістити на одна година в розчин нашатирного спирту (склад-90% води й 10% аміаку). При відсутності нашатирного спирту можна приготувати содовий розчин - на 100 мл. води 30 мл. (приблизно дві чайних ложки) харчовий (двовуглекислої) соди. У розчин опускаються монети на кілька годин до повного розчинення окислів. Процес можна трохи прискорити, якщо підігрівати розчин до кипіння й періодично протирати окислені місця м'якою зубною щіткою.

Монети високої проби зі слабкими слідами окислювання найкраще чистити кашкою, складеної із трьох компонентів - нашатирного спирту, харчовий (двовуглекислої) соди й зубної пасти. Така суміш повинна відчуватися пальцями у вигляді м'якої рідоти й не містити твердих, що дряпають часток. Покривши монету складом, її варто розтирати пальцями або м'якою щіткою, не додаючи при цьому особливих зусиль.

Нові монети (срібні, мідні, мідно-нікелеві, бронзові) перед тим, як покласти в колекцію, доцільно відмити від необережних доторкань рук. Помітно, що місця доторкань стають крапками, звідки починається корозія.

Монети з низькопробних сплавів срібла, для яких як лігатура застосована мідь, при сильному окислюванні зеленіють. Для їхнього чищення найбільше підходить 10%-ный розчин трилона Б. Після того як зелений шар розчиниться й зійде, чищення варто продовжити методом, прийнятим для високопробного срібла - кашкою, що чистить.
 
GADДата: Субота, 28.01.2012, 23:10 | Повідомлення # 2
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
МІДНІ МОНЕТИ. На них час залишає шар патини, що залежно від обставин появи й віку може мати колір від шоколадно-коричневого до зеленувато-чорного й чорного. Якщо патина рівна й метал не торкнуть корозією, то краще монету не чистити взагалі. Патина облагороджує мідь, надає монеті вид, що відповідає її віку, і, що дуже важливо, досить надійно охороняє метал від подальшого псування. Найбільше , що можна зробити з монетою, покритої рівним шаром патини, - помити її в теплій воді з милом, щоб видалити сліди жиру й поту від доторкань вологих пальців. При цьому треба намагатися не терти метал із силою, щоб не змити патину.

Для чищення монет, торкнутих окислами, найкраще користуватися повільно діючими реактивами, які поступово розмивають зіпсований корозією шар металу й не зачіпають при цьому його здорових частин. До таких реактивів ставиться трилон Б. У його розчин монета поринає на строк, багато в чому залежний від стану металу, його окислення. Чим шар окислів темніше й товщий, тим більшому по тривалості впливу реактиву повинна піддатися монета. Сильно зіпсовані екземпляри можна тримати в трилоні кілька діб, мало зіпсовані - кілька годин. Можна зрідка змивати з металу м'якою ганчірочкою під струменем теплої води шари роз'їдених окислів, щоб розчин активніше впливав на нові, що відкриваються шари. При цьому треба пам'ятати, що працювати з реактивами треба в гумових рукавичках, брати монету пінцетом.

У результаті чищення монета може поліпшити свій зовнішній вигляд, але треба бути готовим до того, що після чищення виявляться всі раковини й подряпини. Тільки маючи навичку, можна кваліфіковано вирішувати, чи варто монету чистити, чи не зіпсує це й без того поганий екземпляр колекції, чи не втратяться разом з окислами, що відходять, деталі малюнка.

БРОНЗОВІ МОНЕТИ. Їх чистять по тим же рецептам, що й мідні. Треба лише мати на увазі, що розчини типу трилона, нашатирного спирту міняють колір бронзи (вона темніє, робиться коричневої або чорною). Блиск металу легко відновити, відмивши монету в теплій воді з невеликою кількістю попередньо нанесеної на неї зубної пасти.

НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ користуватися для чищення мідних і срібних монет сильними реактивами типу азотної й сірчаної кислоти. Разом з окислами вони знищують і малюнок монети, особливо дрібні його деталі.

Якщо бронзові й мідно-нікелеві монети сильно уражені корозією (поле покрите рівним чорним, чорно-зеленим шаром окислів або глибоких чорних раковин), то її можна видалити за допомогою сильних реактивів. Однак і тут користуватися ними доцільно лише тоді, коли мова йде про монету, що не представляє особою цінності.

Користуватися кислотами треба обережно. Процедура чищення така. Кислоту налити в блюдце треба так, щоб шар її повністю покрив монету, призначену для обробки. Поруч поставити розчин питної соди. Монета сталевим пінцетом опускається в кислоту. Реакція буває бурхливої й супроводжується відділенням бурого диму. Окисли швидко руйнуються. Як тільки поле монети очиститься, швидко перенести пінцетом очищає екземпляр, що, у содовий розчин. Після цього монету можна взяти руками, добре відмити теплою водою й просушити. Потрібно мати на увазі, що кислота, з'їдаючи окисли, робить монетне поле рябим, оскільки всі раковини, які були закриті, оголюються.
 
GADДата: Субота, 28.01.2012, 23:11 | Повідомлення # 3
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Мідні чищені монети в колекції виглядають трохи неприродними, хоча згодом починають темніти й здобувати патину. Однак немає ніяких гарантій, що нова патина ляже рівним шаром, а на полі не з'явиться темних плям. Тому чищену монету з міді найкраще штучно зостарити, покрити патиною, що додасть їй приємний зовнішній вигляд і гарантує схоронність.

Найбільш простий спосіб створення штучної патини такий. Чисту, знежирену монету опустити в 10%-ный розчин гипосульфита на 10-20 с. Після висихання монети протерти її м'якої (краще нетканої) тканиною. Оброблені в підігрітому розчині гипосульфіта мідні монети здобувають приємне бронзове фарбування, що надійно охороняє їх від корозії.

Схоронності бронзових і мідно-нікелевих монет сприяє покриття їх лаком. Найкраще для цього використати світлий меблевий лак НЦ-222, що легко знімається ацетоном.

Рекомендувати який-небудь один спосіб зберігання колекції немає необхідності. Кожен колекціонер вирішує такі питання сам, керуючись смаком і матеріальними можливостями.

Відомо кілька таких способів.

Перший. Колекція розміщається на дерев'яних або картонних планшетах, розділених на гнізда. Це дає можливість обдивлятися весь матеріал відразу й брати при необхідності в руки кожну з монет.

Другий. Колекційний матеріал зберігається в альбомах (мюнцташах) з кармашками, які зроблені з еластичних, безбарвних і прозорих пластмас.

Третій. Монети містяться в планшетах з картону із круглими наскрізними отворами, у які уставляються монети. Тримаються вони за рахунок зчеплення ребра з поверхнею прорізу.

Відомі прозорі піни з оргскла, виготовлені Арсенович. З першого погляду вони залучають колекціонерів, але для користування не дуже зручні. У місцях зіткнення з металом матеріал піни треться, тьмяніє, швидко губить прозорість.

У всіх випадках колекційний матеріал треба зберігати в сухому місці, оберігаючи його від пилу й вогкості.

Монети рекомендується брати не за поле, а за ребро. Необережно взяті в руки монети, перш ніж повернути на місце зберігання, необхідно вимити теплою водою з милом і просушити.
 
GADДата: Субота, 28.01.2012, 23:12 | Повідомлення # 4
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Від себе хочу додати що наведений вище текст не є моєю особистою рекомендацією.
 
GADДата: П`ятниця, 03.02.2012, 00:24 | Повідомлення # 5
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Збираючи монети ми долучаємось до вивчення історії та мистецтва, тим самим ми розширюємо свій світогляд та сприяємо збереженню культурних, історичних і матеріальних цінностей для майбутніх поколінь, додаючи свій внесок в зберігання історичних фактів.

Тому цілком зрозуміло прагнення колекціонерів максимально захистити свою колекцію від зовнішніх впливів. Тільки професійне збереження дозволить зберегти і збільшити цінність колекції. Для цього необхідно користуватись спеціальними аксесуарами і системами для зберігання колекційних об'єктів.

Монетки зберігаються в спеціальних капсулах, холдерах. Або в альбомах з кишеньками в які вставляються монети, або монети в холдерах. Капсули з монетами зберігають в планшетах. Далі про все це буде матеріал. smile
 
GADДата: Субота, 25.02.2012, 19:51 | Повідомлення # 6
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов


Ось в таких спеціальних капсулах зберігаються монети. Такі капсули запобігають потраплянню на монети біологічних часток, які у взаємодії з повітрям можуть впливати на поверхню монети..простіше - появі плям. Також в такій капсулі до монети не можна торкнутись пальцями( відбитки з'являються від них згодом, тому потрібно перед тим як покласти монету в капсулу , уважно її роздивитись і витерти можливі (свіжі відбитки) видалити. Монети (наприклад) НБУ реалізуються вже в капсулах (сучасні).

Нижче я виклав фото капсул для пивних кришок (як приклад), бувають і такі. smileТакож монети можуть зберігатись в спеціальних холдерах, на фоті нижче такі показані.
Вони бувають "самоклєйки", такі що мають в середині спец. клейке нашарування, ще бувають звичайні , які скріплюються звичайним стиплером. холдер складається з двох половин , які з'єднані між собою . Для монети з двох боків круглі отвори для монети, які (в свою чергу) як ілюмінатори закриті прозорою плівкою, яка не дає торкатись до монети і через неї можна вільно роздивлятись монету smileРозміри отворів бувають різні (під відповідні розміри монет).
Прикріплення: 9115925.jpg (99.5 Kb) · 1107392.jpg (139.3 Kb) · 0801882.jpg (165.3 Kb)
 
GADДата: Субота, 03.03.2012, 12:00 | Повідомлення # 7
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Що робити після цього з монетами , які ми вклали в холдери? Під них є спеціальні альбоми із стандартними кишенями 55 Х 55 (під розмір самого холдеру).

Ось як вони виглядаюсь .На першому зображенні вони в спеціальному планшеті, а на другому - в альбомі.

Ось приклади зберігання холдерів в різних коробочках і боксах, на першому зображенні звичайні холдери, які не зклеюваються а скріплюються стиплером.
Прикріплення: 4685084.jpg (48.8 Kb) · 9295117.jpg (131.5 Kb) · 8953280.jpeg (164.8 Kb) · 7703590.jpg (24.9 Kb) · 2833680.jpg (8.4 Kb)
 
GADДата: Субота, 03.03.2012, 14:01 | Повідомлення # 8
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Які ще бувають капсули для монет? Не будемо розглядати різницю за формою, звернемо увагу на принцип зберігання вірніше на спосіб в який вони там в тих капсулах фіксуються)

Гадаю переглянувши зображення все стає зрозумілим ?
Прикріплення: 7675181.jpg (9.3 Kb) · 9051392.jpg (178.4 Kb) · 1188635.jpg (113.9 Kb) · 7970008.jpg (137.4 Kb)
 
GADДата: П`ятниця, 09.03.2012, 10:22 | Повідомлення # 9
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов


Спеціальні кейси для зберігання монет. В середені кейсів знаходяться планшети з заглибленнями під монети. А ось блок для планшетів, які мають різні отвори під відповідні діаметри монет.Ще один приклад блоку для планшетів, тут ми бачимо просто монети, монети в капсулах і в холдерах. Виготовляються спеціальні альбоми (тематичні ) під визначену колекцію монет (наприклад під квотери USA).Альбоми для монет. З натуральної шкіри, з листами між сторінками, до того ж з спеціальним чохлом. Трохи простіший із штучної шкіри і без зазначених вище девайсів.
Прикріплення: 8121565.jpg (38.1 Kb) · 3667555.jpg (207.9 Kb) · 8148439.jpg (179.5 Kb) · 7996060.jpg (148.8 Kb) · 7280969.jpg (139.1 Kb) · 0857780.jpg (141.2 Kb)
 
GADДата: Субота, 24.03.2012, 16:08 | Повідомлення # 10
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов


Cспеціальний бокс для планшетів виготовлений з алюмінію.Теж саме , тільки шкіряне з дещо іншим дизайном ) (є із замінника шкіри)Спеціальний стендік для демонстраціїДерев'яний шкаф для монет із замком. )Той самий шкаф - тільки у відчиненому стані )
Прикріплення: 9263775.jpg (183.4 Kb) · 8650534.jpg (110.6 Kb) · 7892462.jpg (211.2 Kb) · 7947863.jpg (66.1 Kb) · 8990189.jpg (89.0 Kb)
 
DemonДата: П`ятниця, 27.04.2012, 15:05 | Повідомлення # 11
Лейтенант
Група: Пользователи
Повідомлень: 53
Нагороди: 1
Репутація: 0
Статус: Десь пішов
Привет! Очень нужен клястер под монеты, размер ячейки под Российский рубль. И рассмотрю вариант покупки кейса под монеты в капсулах, размером под 5 гривен.

Додано (27.04.2012, 15:05)
---------------------------------------------
Лююююююююююди!!! Дайте ответ по клястеру!!!

 
GADДата: Неділя, 10.02.2013, 15:46 | Повідомлення # 12
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Лист-пластик для монет в капсулах QUADRUMПластиковые листы ENCAP позволяют хранить монеты в альбоме GRANDE в капсулах QUADRUM. Они изготовлены из высококачественного, очень прочного, прозрачного пластика, что позволяет рассматривать монеты с двух сторон.Лист - пластик для монет євро. Так він виглядає в альбомі.Варіант для монет 26-27 мм. а також для монет 32-33 мм. в капсулах.Ще варіант використання таких девайсів під кришки від пива )

Дуже цікаво і зручно. Тепер можна складати монети в капсулах в альбоми. От тільки написані розміри монет, а капсули які повинні бути щоб підходили за розміром до отворів. smile Краще б вказано було розмір "ямки" .

Таки штуки почали випускати недавно. Гадаю потенційні продавці знайдуть як донести до колекціонерів інформацію про листи під українські монети.
Прикріплення: 7035200.jpg (113.8 Kb) · 6283821.jpg (142.4 Kb) · 0047678.jpg (144.2 Kb) · 9145832.jpg (150.9 Kb)
 
GADДата: Вівторок, 25.06.2013, 18:12 | Повідомлення # 13
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Албом(и) під радянську "ходячку".

Існують різні варіанти виконання таких альбомів. Пропоную переглянути такий . Він складається з трьох томів в яких вкладаються монети відповідних років.

Ще є такий варіант :Все монеты регулярного чекана периода 1961-1991 гг. в одном альбоме!
В альбоме СССР 1961-1991 гг. «КоллекциоенрЪ» 291 ячейка под монеты находящиеся в регулярном обращении достоинством в 1, 2, 3, 5, 10, 15, 20, 50 копеек и 1 рубль. Вся серия монет периода 1961-1991 гг. разнесена по годам и располагается на 9 листах альбома.
В альбом так же включены:
* Набор монет «50 лет Советской власти» 1967год.
* Монеты Государственного банка СССР 1991 г. (ГКЧП).
* А также ячейки для монет 1990-1991 г. (с монетным двором и без)
Монеты размещаются в ячейки, изготовленные в прочном картоне по размеру монет, между двумя пластинами прозрачного пластика, свойства которого препятствуют окислению монет.
Альбом выполнен из плотного картона, с отделкой уголков теснением металлизированной фольгой, оснащен металлическими скобами по мировым стандартам качества нумизматики.
Формат: 205х250 (мм).
Формат страниц: 215х260 (мм).
Вес: 1350г.
Прикріплення: 0866484.jpg (27.6 Kb) · 0663284.jpg (27.2 Kb) · 1736012.jpg (274.7 Kb) · 9375330.jpg (336.5 Kb) · 0087935.jpg (268.9 Kb)
 
Форум » ХОБІ,ЗАХОПЛЕННЯ » Нумізматика » Нумізматичні аксесуари
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Вверх