Середа, 29.05.2024, 20:08
LEVEL
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гость · RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Вчені дослідили скам'янілі яйця динозаврів
GADДата: П`ятниця, 27.11.2015, 16:31 | Повідомлення # 1
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Вчені дослідили скам'янілі яйця динозаврівПалеонтологи Кохей Танака (Kohei Tanaka) і Дарла Зелінські (Darla K. Zelenitsky) з університету Калгарі, а також Франсуа Террі (François Therrien) з Королівського Тірреловського палеонтологічного музею провели дослідження структури скам'янілих яєць динозаврів з метою встановити, якою була конструкція їхніх гнізд.

Вчені збиралися з'ясувати, які динозаври закопували свою кладку в ґрунт, подібно до сучасних крокодилів, а які, можливо, відкладали яйця у відкриті гнізда, як птахи. Яйця крокодилів, закопані в суміш бруду і рослинних залишків, зігріваються теплом, яке виділяється під час гниття субстрату, але до них утруднений доступ повітря. Тому в шкаралупі крокодилячих яєць є безліч пор, які повинні забезпечити доступ до них кисню і виділення вуглекислого газу. У пташиних яєць, що лежать на відкритому повітрі, пористість істотно нижча, а діаметр пор - менша.

Палеонтологи досліджували пористість шкаралупи 29 видів динозаврів різних груп і порівняли її з даними про пористість яєць у 127 видів сучасних птахів і крокодилів. Більшість яєць динозаврів відрізнялися великою кількістю і розміром пор, це змушує припустити, що ці види закопували свої яйця.

Але серед однієї з груп терапод, а саме манірапторів (Maniraptora) були широко поширені яйця з малим числом пор і відкриті гнізда. При цьому саме манірапторів багато дослідників вважають групою, найбільш еволюційно близькою до птахів. Як вважають вчені, новий спосіб гніздування допоміг предкам птахів освоїти альтернативні місця розташування гнізд, наприклад, вони могли почати споруджувати гнізда на деревах, в безпеці від наземних хижаків.


Прочитав цю статтю і подумав, а чи не дослідити й нам таке?)

Є декілька думок з цього приводу. В кого будуть пропозиції ? Цікаво, який розмір мали ті яйця. Можливо в когось будуть дані про це, було б непогано ознайомитись.
Прикріплення: 0822209.jpg (80.6 Kb)
 
GADДата: П`ятниця, 27.11.2015, 17:49 | Повідомлення # 2
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Щось подібне я бачив наживо.

 
GADДата: Середа, 17.02.2016, 16:58 | Повідомлення # 3
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
З'явилась цікава інформація про динозаврів. Можливо це й утопія ( вважати що у нас вони теж
були) і стаття вказує, де знаходили їх рештки. Але ж і напряму не каже, що в нас їх не було...тим більш крейда і все таке.... biggrin

Втім почитайте самі:


Науковець розповів де, на території України жили динозаври
У Криму та на Київщині жили динозаври. Вони могли плавати та літати. Про це повідомили науковці в академії наук України

"Рештки іхтіозаврів знаходили в Криму. Серед знахідок здебільшого окремі кісточки, на які розпався хребет. Їх знайшли біля Сімферополя в Кіловому кар`єрі. Їх рештки у вигляді зубів можна також побачити у крейдових відкладах на Київщині. Якщо поїхати на Північ на щебзаводи на станції Пенезевичі. Там, у кар`єрах на граніті залягає крейда із залишками динозаврів", - каже Gazeta.ua каже Володимир Гриценко кандидат геолого-мінералогічних наук, співробітник Національного науково-природничого музею НАН України.

За словами науковця, найкраще зберігаються зуби. Бо вони містять емаль. Кістки швидше розпадаються, тому їх знаходять рідше.

"Були і хижі і травоїдні. Заходять зуби переважно хижих і морських. Це іхтіозаври і плезіозаври - ті, що втратили звязок із суходолом. На Закарпатті також могли існувати динозаври, але достовірно про це не відомо. Є сліди у Карпатському фліші. Але вони вже більш молодої епохи Палеоген - до 60 мільйонів років тому. Пелеоген закінчився 25 мільйонів років тому і почалось нове життя. В Плеоген жили досить великі тварини, але це вже були ссавці, десь 4,5 метрів зросту", - додав Володимир Гриценко.


Джерело: http://gazeta.ua/
Прикріплення: 6324421.jpg (54.7 Kb)
 
GADДата: Вівторок, 28.06.2016, 16:40 | Повідомлення # 4
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
Вчора (27. 06.16) здійснили подорож - розвідку за даною темою biggrin
 
tatyankadyuzhevaДата: Субота, 26.11.2016, 14:14 | Повідомлення # 5
Рядовой
Група: Пользователи
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Десь пішов
Ну и как? что нашли?
 
GADДата: Понеділок, 28.11.2016, 12:26 | Повідомлення # 6
Генералиссимус
Група: Администраторы
Повідомлень: 7661
Нагороди: 7
Репутація: 6
Статус: Десь пішов
http://level.pp.ua/forum/46-519-1

Можна тут прочитати smile
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Вверх